Zwiąż mnie!

lalasocialclub_gorset

Najważniejszy wynalazek w historii ludzkości? Zapewne większość odpowie, że koło, żarówka albo Internet. Wszyscy zapominamy jednak o pewnym niezwykle istotnym odkryciu, bez którego dzisiejszy świat były zupełnie inny.

Dawno, dawno temu, kiedy światu obce były takie pojęcia jak „Iphone” czy „Kim Kardashian” ludzie zaczęli sznurować swoje buty. Miało to miejsce w starożytnym Rzymie, którego to mieszkańcy jako pierwsi chodzili w tzw. gladiatorkach, czyli sandałach obwiązywanych rzemykiem wokół nogi.

Od tego momentu ludzie chcieli wiązać wszystko. Tu warto wspomnieć o czasach Ludwika XVI. , kiedy kobiety męczyły się w niewygodnych gorsetach, ściskanych ozdobnymi tasiemkami. Nie był to może najzdrowszy trend w historii mody, ale musimy to zrozumieć- tak się kiedyś nosiło.

napis-lala

Pamiętacie te godziny cierpień w przedszkolu, kiedy trzeba było uczyć się robić pętelki i zawiązywać swoje trampki na kokardkę? Okazuje się, że te nauki nie poszły na marne, bo dziś sznurować możemy właściwie każdą część naszej garderoby. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, bo w końcu wiązania były zarezerwowane głównie dla seksownej bielizny. Dziś dodaje się je do eleganckich koszul, jeansowych spodni, a nawet… torebek. Oczywiście im więcej, tym lepiej!

socialclub_zdjecia

(Isabel Marant jesień 2015; instagram Hailey Baldwin; kampania Sandry Kopodonu, wiosna 2016)

 

socialclub_zdjecia2

(Isabel Marant jesień 2015; Rihanna x Puma / pokaz Nowy Jork wrzesień 2016; Fenty / pokaz Nowy Jork wrzesień 2015)

 

My też wkręciłyśmy się w sznurowanie! W naszej baseballowej kolekcji TEAM LALA wiązałyśmy bluzę, krótkie spodenki, a nawet sukienkę. I nie powiedziałyśmy jeszcze ostatniego słowa!

lala

Ze związywaniem lepiej jednak nie przesadzać. Jeśli Waszym ulubionym ćwiczeniem jest długodystansowe oglądanie „Przyjaciół” na kanapie, a cheat day obchodzicie 7 dni w tygodniu to uważajcie na zbyt mocne sznurowanie. Inaczej stopy będą wyglądać tak:

pasted-graphic

 

ps. Nie martwcie się! To są stopy Kim Kardashian. Kolejny przykład na to, że nikt nie jest idealny 😉